IRESTA

About

Ekogroszek Tczew

Ekogroszek w mieście Tczew

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju materiały do opału, które mają nie tylko inne zastosowanie, ale także i odmienne właściwości. Dawniej stosowany był przede wszystkim węgiel kamienny, a także drewno oraz gaz. Jednak obecnie wybór jest zdecydowanie większy. Jedną z ciekawych propozycji jest między innymi ekogroszek, który oferujemy w naszym punkcie w Tczewie. To dość energetyczne paliwo, które pozwala na wygenerowanie sporego ciepła. Ekogroszek stał się ostatnimi czasy dość popularny wśród klientów, albowiem jest nie tylko bardzo kaloryczny, ale równocześnie łatwy w użyciu. Dlatego warto zapoznać się z naszą ofertą.

 

Każdy ma świadomość, że węgiel kamienny, który kiedyś był stosowany niemal wszędzie, należy niestety do grona źródeł energii nieodnawialnej. Eksploatacja jego powinna być więc ograniczona. Stąd też ceny takiego węgla są stosunkowo wysokie. Zaczęto więc szukać alternatywnych źródeł energii, a tutaj jedną z takich możliwości stał się właśnie ekogroszek, oferowany przez nas w Tczewie. Jest on jednym z paliw stałych produkowanych z węgla kamiennego lub też z węgla brunatnego. Tego typu ekogroszek przeznaczony jest do produkcji sporej ilości energii cieplnej, wraz z wykorzystaniem specjalnych kotłów retortowych. Właśnie dlatego tak chętnie wybierany jest przez klientów.

fotolia_159665126
fotolia_170855316

Wysokiej jakości ekogroszek w Tczewie

Tego typu ekogroszek charakteryzuje się znacznie lepszą jakością oraz większą wydajnością niż innego typu węgle. To jednak nie wszystkie atuty owego składnika. Dodatkowo oferowany przez naszą firmę z Tczewa ekogroszek jest również bardziej przyjazny dla otoczenia. W dzisiejszych czasach jest to niezmiernie istotna kwestia. Produkt ten powstaje z wysokokalorycznego węgla. Posiada on między innymi niewielką zawartość wody, siarki, a także wszelkich substancji niepalnych. To ważne jest dla samego procesu palenia.

To wszystko powoduje, iż taki ekogroszek jest bardzo wydajny oraz równocześnie oferuje klientom przyjemne i bardzo kaloryczne ciepło. To dość ekonomiczne rozwiązanie, które chętnie wybierane jest przez naszych klientów. W porównaniu bowiem z innymi węglami, spalenie produktów typu ekogroszek powoduje, że otrzymujemy niewielką ilość szkodliwych tlenków siarki. Równocześnie mamy także niedużą ilość popiołu, a to pozwala nam chociażby zachować czystość pieca, bez większych nakładów pracy. Wielkość takiego ekogroszku wynosi od 5 do 25 mm. Materiał ów nadaje się między innymi do opalania w nowoczesnych piecach wraz z automatycznymi dozownikami węgla.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!